Pretty+in+Pink3.jpg

REAP Meal Service Options

REAP LIGHT
What’s included: 3 Rise Bites, 3 Glow Bowls, 1 Graze Bag
One-time order: $105, delivery included
Weekly subscription: $95, delivery included

Need some support setting yourself up with nourishing, nutrient-dense meals to fill in the blanks of your busy weeks? Our LIGHT option will give you a helping hand during either the first or second half of your week (you can opt to have it delivered on Sunday or Wednesday), offering 3 Rise Bites for breakfast or snacks, 3 Glow Bowls that can be had for lunch or dinner and 1 Graze Bag, for those in-between times.

This also makes a great gift for everyone from new parents to busy students. (Just make sure to note if you are ordering this as a gift so we can include a card!) Option to order for delivery on Sunday or Wednesday. Please read our full FAQ to have all your questions answered before ordering.

REAP MEDIUM
What’s included: 6 Rise Bites, 6 Glow Bowls, 2 Graze Bags
Price for one-time order: $190, delivery included
Price for weekly subscription: $180, delivery included

Maybe you’ve tried to be that meal-prep person but, um, just aren’t. Or maybe you simply don’t have time to prioritize scanning the aisles of the grocery store and cooking yourself nutrient-dense meals. Enter our MEDIUM option, perfect for the person who needs a helping hand fueling themselves with nourishing food every day.

With this tier, you get two deliveries per week, each with 3 Rise Bites, 3 Glow Bowls and 1 Graze Bag. Meaning: You have breakfast, and lunch or dinner made easy for you six days of the week—and you can count on it being nutrient-dense and delicious.

This option also makes a great gift for busy brides-to-be, new parents, and more. (Just make sure to note if you are ordering this as a gift so we can include a card!) To keep your food as fresh as possible, half of your meals will be delivered on Sunday and the other half will be delivered on Wednesday. Please read our full FAQ to have all your questions answered before ordering.

REAP HEAVY
What’s included: 6 Rise Bites, 12 Glow Bowls, 2 Graze Bags
Price for one-time order: $270, delivery included
Price for weekly subscription: $260, delivery included

Not into spending any time in the kitchen or at the grocery store? Our HEAVY option is great for the person who rarely has time to put together a meal. This delivery option gets you 1 Rise Bite, and 2 Glow Bowls for six days of the week. Meaning: You’ve got plant-filled breakfast, lunch and dinner covered.

This is also a great option for couples or roommates who are looking to supplement their week with healthy meals for lunch and dinner. To keep your food as fresh as possible, half of your meals will be delivered on Sunday and the other half will be delivered on Wednesday. Please read our full FAQ to have all your questions answered before ordering.